Зимска опрема

#FALCON

SHELL FABRIC FALCON

Категорија: Заштита за тело / Зимска опрема

Опис

NITRAS јакна со патент и странични џебови, водоотпорност 10000mm
Надворешност: 94%полиестер/6%еластин
Величини: XS-5XL
 

Брендирање

Можност за брендирање со Ваше лого  

Најнов каталог

Во нашата понуда можете да најдете заштитна облека од сопствено производство изработени од најквалитетни ткаенини од програмата на KLOPMAN. Заштитни ракавици, сигнализирачки елеци, еднократни комбинизони од програмата на NITRAS. Голема понуда на заштитни чевли и чизми од U-POWER. Лични заштитни средства за заштита на глaва и тело од програмата на JSP од Англија. Заштитни шлемови и останати додатоци од CENTURION и заштита на дишните органи од програмата на ESP.


превземи каталог

Зачлени се за newsletter